Úvodní stránka>Naše ambulance

Naše ambulance

V naší ORL ambulanci provádíme skreeningové i diagnostické vyšetření sluchu pomocí tympanometru a audiometru. Tympanometr měří, mimo jiné, tlak ve středouší. Je metodou objektivní, zejména u malých dětí vhodný pro zhodnocení akutního či chronického zánětu středouší. Audiometr je přístroj k vyšetření sluchu u dospívajících a dospělých, určuje ev. poruchu sluchu a její závažnost.. Je potřeba spolupráce pacienta.

Vyšetření a diagnostiku onemocnění nosu, nosohltanu a hrtanu provádíme pomocí rigidní i flexibilní optiky. Vyšetření je možné provést i u dětí po ošetření sliznice.

Screeningové vyšetření pomocí polygrafického přístroje MINI SCREEN k rozlišení prostých chrápačů. Přístroj zapůjčujeme poučenému pacientovi domů. Velikost přístroje je cca 15x10 cm, pomocí přiložených snímačů monitoruje pulz, množství kyslíku v krvi, průtok vzduchu nosem a samotný zvuk chrápání zaznamenává ve křivce. Výsledek je vyhodnocen a navržen další postup.

V lokální anestezii provádíme malé chirurgické výkony v oblasti hlavy a krku. Provedené vyšetření kožního lékaře s sebou. Před výkonem je potřeba podrobná anamnéza, neboť některé léky je vhodné krátkodobě vysadit či nahradit jinými. Doporučení kožního lékaře vezměte s sebou.Výkon , který nehradí zdravotní pojišťovna hradí pacient částkou 250 Kč.

Aplikujeme náušnice od 2. měsíce věku. A to klasicky vpichem, nebo nastřelením inertních umělohmotných náušnic. Doprovod je poučen o dalším ošetřování vpichu, při klasické aplikaci. Při aplikaci umělohmotných náušnic je možná výměna za 6-8 týdnů.

Zajišťujeme komplexní ušní, nosní a krční péči pro děti a dospělé. Na vyšetření je možno se telefonicky objednat.-V pracovní dny denně 8-15 a v době odpolední ambulance. Objednaní pacenti mají přednost k vyšetření.

Fotogalerie - Naše ambulance

audiometraudiometr
tympanometrtympanometr
ambulanceambulance
čekárna čekárna